SmartGames new project on EtherZero and for EtherZero

• Hello

I present to your attention a new game written on the smart contract EtherZero-SmartJackPot from the project SmartGames http://116.203.217.85/. It's a one-man project. There's no team yet. It was realized on naked enthusiasm and means of the adept EtherZero, that is me. The lottery is written in EtherZero and for EtherZero. To further promote it, develop new games and provide technical support, we need funds, for this reason, I appeal for support to the EtherZero community.

The working chip of the game is located at http://116.203.217.85/game .
    At the moment, need the support of the community:

1. stimulation of further work on the project
    2. payment server (to connect to the blockchain on websockets had to rent a server and run it geth) - 370$ / year
    3. domain name purchases-77$ / year
    4. launch a promo company in the IZX - 40000 etz + 400 $
    5. Payment I, as a developer, Yanomamo inspirer and game designer 60000 etz
    6. Payment for translation of the game site into English
    7. Hiring and paying an smm employee to develop and maintain the SmartGames community in telegram
    8. Promo payment in telegram channels of different crypto-projects - 1000$

Therefore I ask the EtherZero community to support my project and allocate a budget of 190000 etz

Questions about the project, the game or about me can be asked either here in this thread, or in telegram @den_kzn12

P.S. About me can be read in my profile.

Read more about what I want to do in the first place.
    Develop and write a personal account of the player, write a smart contract ERC 721 token (lottery ticket-SLT), to implement the ability to bet without filling in the data field during the transaction. The player enters the LC sends etz to the smart contract of the token, the token is credited to the same address, in order to make a bet, the player enters the number in the field presses the bet button and everything, with which in the case of a win, the player returns not tokens, but etz coins.
    Develop and write an affiliate program 10% of the player's Deposit goes to the one who invited him.
    It will take me 2 months.
    After that, I will launch a promo in the IZX application, on which the player collects 10 game lottery tokens in the application and he has the opportunity to get one lottery ticket (SLT token) for this he will need to register on the game's website, join the ETZ and SmartGames community in telegram after entering the promo code in his personal account and he will receive the SLT token. Thus, my project will also help the EtherZero community.

In General, I showed what I can implement in technical terms, showed that I have specific ideas for the further development of the project now the word for the EtherZero community.
    Thank you.

Русский

Привет

Представляю вашему вниманию новую игру написанную на смарт контракте EtherZero - SmartJackPot от проекта SmartGames http://116.203.217.85/. Это проект одного человека. Пока нет никакой команды. Реализовывался он на голом энтузиазме и средства адепта EtherZero, то есть мной. Лотерея написана на EtherZero и для EtherZero. Для дальнейшего ее продвижения, разработки новых игр и обеспечения технической поддержки нужны средства, по этой причине обращаюсь за поддержкой к сообществу EtherZero.

Рабочий протоип игры находится по адресу http://116.203.217.85/game .
    На данный момент нужна поддержка сообщества для:

1. стимулирования дальнейшей работы над проектом
    2. оплаты сервера (для подключения к блокчейн по websockets пришлось арендовать сервер и запустить на нем geth) - 370$ / year
    3. покупки доменного имени - 77$ / year
    4. запуска промо-компании в приложении IZX - 40000 etz + 400$
    5. Оплата мне, как разработчику, идейномому вдохновителю и game-дизайнеру 60000 etz
    6. Оплата перевода сайта игры на английский язык
    7. Найм и оплата smm сотрудника для развития и поддержания сообщества SmartGames в telegram
    8. Оплата промо в телеграм каналах разных крипто-проектов - 1000$

Поэтому прошу сообщество EtherZero поддержать мой проект и выделить бюджет в размере 190000 etz

Вопросы по проекту, игре или обо мне можно задать либо здесь в этой теме, либо в telegram @den_kzn12

P.S. Обо мне можно прочитать в моем профиле.

Подробнее о том что я хочу сделать в первую очередь.
    Разработать и написать личный кабинет игрока, написать смарт контракт ERC 721 токена (лотерейного билета - SLT), для реализации возможности делать ставки без заполнения поля data при транзакции. Игрок заходит в лк отправляет etz на смарт контракт токена, в ему зачисляется на этот же адрес токен, для того чтобы сделать ставку игрок вводит в поле число жмет кнопку сделать ставку и все, при чем в случае выйгрыша игроку возвращаются не токены, а коины etz.
    Разработать и написать партнерскую программу 10% от депозита игрока уходит тому кто его пригласил.
    На это мне понадобится 2 месяца.
    После этого я запущу промо в приложении IZX , на условиях игрок собирает в приложении 10 игровых токенов лотереи и у него появляется возможность получить один лотерейный билет (SLT токен) для этого ему нужно будет зарегистрироваться на сайте игры, вступить в сообщество ETZ и SmartGames в telegram после в личном кабинете ввести промо-код и ему начислится токен SLT. Таким образом мой проект поможет и сообществу EtherZero.

В общем я показал то, что могу реализовать в техническом плане, показал что у меня есть конкретные идеи по дальнейшему развитию проекта теперь слово за сообществом EtherZero.

Спасибо за внимание.